پرش به محتوا
خانه » درباره‌ی فیلم » درباره فیلم The hunt 2012 – وقتی شکارچی، شکار می‌شود

درباره فیلم The hunt 2012 – وقتی شکارچی، شکار می‌شود

گفتی شکار گیرم، رفتی شکار گشتی…

بعضی‌ وقت‌ها، بعضی فیلم‌ها را که می‌بینم دل‌م می‌خواهد هر چه زودتر تمام شوند. دل‌م می‌خواهد پایان فیلم زودتر سر برسد، کرکره‌ی عوامل و دستیاران و بازیگران و بازیگردانان پایین بیاید و با رها شدن از این کابوس (کابوس فیلم دیدن) به زنده‌گی عادی خودم برگردم.

این فیلم را The hunt یکی دو هفته پیش دیدم و هنوز گهگاه وقتی یک دختربچه کوچک با موها و لباس‌های رنگارنگ را می‌بینم به یاد این فیلم می‌افتم. به یاد یک حماقت زنانه-دخترانه‌ی ساده:

همه بایند عاشق من باشند. من باید در رأس توجه دیگران قرار بگیرم. و این توجه باید همان‌طور که من می‌خواهم به من نشان داده شود.

گاهی اوقات همین رفتارهای به ظاهر احمقانه آن‌قدر جذاب و خواستنی به نظر می‌آیند که آدم دل‌ش می‌خواهد عاشق آن زن، آن موجودِ با رفتار زنانه‌ی رومانتیک که خودش را رأس دنیا می‌داند، بشود. دل‌ش می‌خواهد عاشق او بشود. با او زندگی کند و از تماشای زوایای مختلف زندگی او لذت ببرد.

این فیلم گرچه تمام و کمال درباره‌ی این‌چیزها نیست. اما بیشتر به نظر می‌رسد قصد دارد مدیریت بحران آدم‌های دور و بر یک انسان رنج کشیده را نشان بدهد (شاید). و یا قصد دارد تنهایی آدمی را در عصر مدرنتیه و یخ‌بندان احساس به تصویر بکشید. (قطعا ابدا).

درباره فیلم the hunt 2012
The Hunt – 2012

اما برای من قضیه ساده‌تر از این حرف‌هاست. برای من یک داستان ساده است. داستان ساده‌ای که نشان می‌دهد یک دختربچه 3-4 ساله با تمام شیرینی‌ها و جذابیت‌هاش چه‌طور از روی تصاویر دنیای کودکانه (دخترانه-زنانه) خود می‌تواند به تنهایی زنده‌گی یک انسان بالغ چهل و چند ساله را به معنای واقعی کلمه به گند بکشد. طوری از او یک انتقام عشقی‌ِ زنانه بگیرد که بدون این‌که خودش دخالت چندانی در ادامه‌دادن ماجرا داشته باشد زنده‌گی آن آدم را (معشوق سابق‌ش را) ذره ذره به سمت نابودی بکشاند. نوع خاصی از نابودی که هیچ‌وقت و تحت هیچ شرایطی نه بشود راست و ریسش کرد؛ نه به صورت مسالمت‌آمیز قائله را به سمت ختم به خیر شدن کشاند.

این همان دختر معصوم رنگارنگ است
این همان دختربچه‌ی معصومِ رنگارنگ است

این فیلم برای من چیزی در این حدود بود. یک داستان نسبتا جالب ولی در عین حال اعصاب‌خُرد کن. در کل مطمئن هستم اگر من جای این شکارچی شکار شده بودم طور دیگری رفتار می‌کردم.

اگر هنوز این فیلم را ندیده‌اید پیشنهاد می‌کنم برای این‌که بهتر درک کنید زن‌ها -گاهی وقت‌ها- با تمام ظرافت و لطافت زنانه‌شان چه بر سر زنده‌گی مردان می‌آوردند این فیلم را از دست ندهید. این حرف را نه از روی قصد و دشمنی با زن‌ها بلکه بیشتر به‌خاطر روبرو کردن خودشان با واقعیت خودشان می‌زنم.

لینک دانلود پیشنهادی من طبق معمول از تورنت و با استفاده از نرم‌افزار utorrent است.

پس اول از نصب بودن نرم افزار utorrent در کامپیوترتان مطمئن شوید. اگر نیاز به دانلود بود از این لینک این برنامه را دانلود کنید.

لینک دانلود فیلم The Hunt 2012 – شکار: با حجم 984 Mb (فایل تورنت)

دانلود زیرنویس فیلم The Hunt 2012 – شکار

پ ن: این فیلم برای من کمی شبیه به فیلم Atonement – 2007 بود. از لحاظ داستانی یا طوفانِ بلایی که گاهی دنیای رومانتیک دخترانه-زنانه سر باقی آدم‌ها می‌آورد این دو فیلم بی‌شباهت به هم نبودند.
موسیقی متن فیلم Atonement – 2007 هم یک شاهکار شنیدنی است.

3 دیدگاه دربارهٔ «درباره فیلم The hunt 2012 – وقتی شکارچی، شکار می‌شود»

  1. سلام فیلم یه داستان ساده داره نه داستانی که نشون بده زنها خبیث اند اون فقط به بچه بوده که بقول خودش یه چیزی سر هم کرده اون واکنش مدیر مهد و اون بازرس مرد بود که داستان دختر بچه رو بزرگ کردن و بدون اینکه مطمعن بشن خبر رو پخش کردن و همینطور پدر و مادر دختر ،باقی بچه های مهد که بیشترشان پسر هستند قضیه تجاوز رو تایید میکردن تو دنیای کودکانه شون پس ارتباطی به دنیا و شخصیت زنها نداره

نظر خودتان را بگویید. شما چه فکر می‌کنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *