پرش به محتوا
خانه » چرا بیست و هفت؟

چرا بیست و هفت؟

مطمئناً پشت هر چیزی دلیلی وجود داره که ممکنه کاملا عقلانی و درست باشه و ممکنه کاملا خرافه و غیر واقعی باشه‎. این موضوع 27 حداقل برای من تازه‌گی نداره. از چند سال گذشته بارها و بارها با عدد بیست و هفت در کتاب‌ها‎، مجله‌ها، رادیو، تلویزیون، بیلبورد، انواع و اقسام آگهی‌های تبلیغاتی و … برخورد کردم. اصلا دوست ندارم آدم خرافاتی به نظر برسم؛ ولی به حدی این برخورد من با 27 زیاد بوده که گاهی منو در خودش میخکوب می‌کنه.
حالا از این به بعد قصد دارم هرجا به اون بیست و هفت‌هایی برخوردم که برام عجیب بودند اونارو این‌جا لیست کنم. بل‌که خودم با خوندنشون به حماقت و ساده‌گی خودم بخندم.

 

 

1) تبلیغ گوشی windows phone
در تبلیغی که مربوط به عکس‌های هواشناسانه‌ی (!) گوشی می‌شه عدد 27 ماهِ مِی به‌چشم می‌خوره. جالب این‌جاست که در یکی از داستان‌های من دقیقا همین تاریخ ذکر شده. بی‌این‌که من موقع نوشتن به این‌ تبلیغ گوشی دقت کرده باشم (اون‌موقع 27 برام جالب بود، واسه همینم اونجا نوشتم)

 

 

2) فیلم شماره 23

the-number-23اسم فیلم «بیست و سه» بود و تنها تفاوت شخصیت داستان با من این بود که اون روی عدد 23 حساس بود و من روی عدد 27.
من هیچ وقت قبل از این‌که این وبلاگو بسازم و یا متوجه 27 در زنده‌گی‌م بشم نه این فیلمو دیده بودم و نه چیزی درباره‌ی شنیده بودم.
چیزی که برام جالبه توی همین فیلم (23) چندین و چند بار عدد 27 به زبون میاد. (این احتمالو در نظر بگیرین که به جای 27 ممکن بود نزدیک به 90 عدد دو رقمی دیگه بیان بشه که نشد و 27 بیش‌تر به چشم اومد)

 

 

 

3) عدد پی

اگه بیست‌ و هفت رقم از اعشار عدد پی‌ رو بشماریم و بذاریم کنار، به عدد 27 می‌رسیم:

3.14159265358979323846264338327950

 

 

4) کلوب 27 جاویدان

گروهی مشتمل بر پنج اسطوره راک است که به دلیل مرگ‌های غیر عادی شان در حدود سن ۲۷ سالگی چنین عنوانی برای آن‌ها مطرح شد.[۱] البته ابتدا این کلوب شامل چهار نفر می‌شد. یعنی به ترتیب سال، برایان جونز، جیمی هندریکس، جنیس جاپلین و جیم موریسون. تواتر غیر معمول این مرگها به حدی بود که سه نفر از این جمع که مرگشان در بازه‌ای به مراتب کوتاه‌تر (۱۰ ماه) رخ داد، یعنی هندریکس، جنیس جاپلین و جیم موریسون به همراه هم تری جِیز (Three J’s) اسطوره‌ای و تراژیک راک دهه ۱۹۶۰ لقب گرفتند.

نکته جالب تفاوت دقیقاً دو سال بین زمان مرگ برایان جونز و جیم موریسون (۳ ژوئیه به ترتیب سالهای ۱۹۶۹ و ۱۹۷۱) است. بعدها با خودکشی جنجال برانگیز کرت کوبین در ۲۷ سالگی او نیز به اعضای این کلوب اضافه شد.

 

 

5) ماده تاریک

ماده تاریک در حدود 27% جهان را تشکیل می‌دهد.

انرژی تاریک چیست؟
انرژی تاریک بیش از آن که شناخته شده باشد ناشناخته است. ما تنها می‌دانیم که چه مقدار انرژی تاریک وجود دارد زیرا  می‌ دانیم که چگونه در انبساط جهان اثر می ‌گذارد و از سایر جوانب، انرژی تاریک یک راز بزرگ است. اما این یک راز بسیار مهم است. انرژی تاریک 68% جهان را تشکیل می‌ دهد. در حالی که ماده‌ی تاریک 27% جهان را تشکیل می دهد. بقیه‌ی آنچه که وجود دارد شامل زمین و موجودات روی آن، هر چیزی که تا به حال در جهان با ابزارهای ما قابل مشاهده بوده و تمام مواد معمولی موجود در جهان تنها کمتر از 5% کل جهان را تشکیل می ‌دهند. این فکر به ذهن خطور می‌ کند که شاید معمولی نامیدن این کسر از مواد تشکیل دهنده‌ی جهان نا درست باشد چون تنها مقدار بسیار ناچیزی از جهان را تشکیل می ‌دهند.

 

 

6) تعداد استخوان‌های دست انسان

در دست انسان 27 استخوان وجود دارد.

 

 

7) کتاب بیبل

عهد قدیم از 39 کتاب و عهد جدید از 27 کتاب تشکیل شده است. (+)

 

 

8) شماره دوچرخه

آخرین باری که در پارک چیتگر دوچرخه کرایه کردم، شماره دوچرخه من به طور اتفاقی 27 بود.

 

 

9) کتاب بارش اولین پاش
به طور عمد چندین بار در کتاب خودم عدد 27 رو تکرار کردم. چندتاشون ظاهرا مخفی هستند و بعضی‌هاشون لابه‌لای داستان‌ها عنوان می‌شن.

 

 

10) هابیل در قرآن

واقعه درگیری هابیل با قابیل که هر دو از فرزندان آدم بوده‌اند و سرانجام منجر به کشته شدن هابیل توسط قابیل می‌شود، در آیهٔ 27 سوره مائده در قرآن آمده است.

 

 

11) آفرینش انسان در تورات

در کتاب اول پیدایش تورات، در باب یکم آیه 27 آمده است: «پس خدا انسان را شبیه خود آفرید. او انسان را زن و مرد خلق کرد»

 

 

 

در زندگی من 27های دیگری هم وجود داشته و بعد از این خواهد داشت. از بعضی از اونها سرسری می‌گذرم و گاهی بعضی‌هاشون مدت‌ها ذهنمو به خودش مشغول میکنه

3 دیدگاه دربارهٔ «چرا بیست و هفت؟»

  1. پس با این اوصاف چقدر برات حیف شد که شش روز زودتر بدنیا اومدی😏 امیدوارم فکر نکنی که خیلی برام مهم بوده چون من همیشه تاریخ ها حتی از نوع بی اهمیتش خوب بخاطرم میمونه.. راستی تبریک بخاطر چاپ کتابت.. موفق باشی

    1. میلاد رضایی خلیق

      ممنونم. حالا با اهمیت و بی اهمیتش مهم نیست. جالب بود که یادت هست.

  2. من یه جا خوندم که عدد ۲۷ در باور ایرانیان باستان و بعد در افکار مسلمونا به عدد باطن معروفه، بهش میگن عدد تربیت، عدد سلطنت، بهش عدد آب هم میگن، حالا نمی‌دونم اینا چطوری محاسبه میشن و چرا بهشون این معانی رو میدن!

نظر خودتان را بگویید. شما چه فکر می‌کنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *