درباره فیلم Arrival (2016)

چیزهای جالبی درباره فیلم‌های سال‌های اخیر که در ژانر علمی‌تخیلی و با درونمایه ارتباط با موجودات فضایی ساخته می‌شوند وجود دارد. مهم‌ترین آنها هم این است که تعداد آنها نسبت به سال‌های دورتر خیلی بیشتر شده است. طوری که انگار انسان‌ها دارند کم‌کم آن آمادگی لازم را برای درک چنین مساله‌ای در خود به وجود می‌آورند. حداقل در یکی دو سال اخیر چند فیلم خوب و حتا خیلی خوب دراین باره ساخته شده.

این موجودات فضایی با علم بر اینکه ظاهرا از انسان‌ها بسیار باهوش‌تر هستند و از لحاظ علمی در رتبه بالاتری قرار دارند طوری بنظر می‌رسیدند که از لحاظ بدنی اندام یک موجود باهوش و قوی و اندام بدنی اشرف‌مخلوقات دنیای خود بودن را ندارند… آنها با وجود هفت پا و شاخک‌هایی که در انتهای هر یک دیده می‌شد تصویری مضحک درباره موجودات باهوش‌تر از انسان به خورد بیننده داده دادند.

در اولین صحنه نمایش آنها با خود می‌گفتم که واقعا کارگردان چطور می‌خواهد موجودی به این باهوشی را به تصویر بکشد که توانسته زودتر از انسان برای ارتباط با دیگر موجودات زنده‌ی جهان پیش‌قدم شود و راستش را بخواهید وقتی پاهای دراز و بدقواره هفت‌پاها را دیدم بسیار دمق شدم. یک موجود تکامل‌یافته‌ی باهوش آنهم با هفت‌پای دست و پاگیر؟

موسیقی فیلم یا در واقع تم فضایی آن تاثیر بسیار قابل قبولی در درک فضا و تعلیق صحنه‌ی معرفی موجودات یا دیگر صحنه‌ها داشت. همین‌حالا دنبال موسیقی متن آن می‌گردم و لینکش را حتما در انتهای پست اضافه می‌کنم.

نکته‌ی دیگر این است که ظاهرا هرچقدر هم که یک فیلم به پدیده‌های عجیب و غریب و غیرواقعی یا علمی و تخیلی بپردازد برای حضور در گیشه نیاز به کمی رومانتیک‌بازی دارد. در این فیلم هم قضیه‌ی رمانتیک و عاشقانه در سرتاسر فیلم موج می‌زد و شاید حتا می‌توانست دختران نوجوان را نیز به فیلم علاقمند کند.

 نشان دادن رابطه‌ی یک مادر و دختر و در چند دقیقه ابتدایی آن و بعد پرتاب یکباره بیننده به موضوعی آنقدر عجیب و غریب (موجودات فضایی) بدجور توی ذوق می‌زد. اگر درباره این فیلم مطمئن نبودم شاید با دیدن صحنه‌های ابتدایی قید دیدنش را می‌زدم.

دانلود موسیقی فیلم Arrival 2016 (ورود)

صفحه اینستاگرام من را دنبال کنید

0 0 vote
به این یادداشت امتیاز دهید
برچسب‌ها:
خبرم کن
اگر
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments