من و او (پنج) – وقتی که می‌رقصید

او رقصیدن را دوست دارد. من رقصیدنِ او را دوست دارم. من رقصیدن او را هم دیده‌ام. چند سال پیش دیده‌ام. حرکات نرم اما سریع بدنش جلو چشم‌هایم است. او برای دوستش می‌رقصید و من رقصیدنش را دوست داشتم. در مراسم عروسی یکی از بستگان دورم بود. احتمالا من و او نسبت فامیلی خیلی دوری با هم داریم. همان‌جا رقصیدنش را دیدم. باید برای صرف شام به طبقه پایین تالار می‌رفتیم. همین که سر چرخاندم، اورا دیدم. دلم می‌خواست می‌ماندم و باز هم می‌دیدم. او یادش نیست. من خوب به یاد دارم. گوشه‌ی سمت راست سالن بود. خیلی پرت و خیلی خلوت. خوب می‌رقصید. حالا زیبا می‌رقصد. من صندلی را گوشه‌ی اتاق می‌گذارم و او وسط اتاق می‌چرخد. من رقصیدن او را نگاه می‌کنم. من لذت می‌برم. او از رقصیدن لذت می‌برد. او گاهی مرا دیوانه می‌کند؛ اما اغلب رامِ رفتارِ او هستم. او رگ خواب مرا خوب می‌داند. او زنِ خوبی‌ست. زنِ خوب خیلی خوب است؛ و او خوب است. من او را دوست دارم.

– «دیوونه‌ی عوضی! خیلی دوست دارم»

– «وظیفه‌ته»

و من باز هم دوستش دارم. او رقصیدن با هر آهنگی را بلد است. او با سونات موزارت و بتهون هم ایرانی و دل‌ربا می‌رقصد. نرم، زیبا و سبک. انگار در تمام دست و پا و اندامش استخوانی وجود ندارد. او اندام زیبایی دارد و خودش خوب می‌داند. من اندام او را هم دوست دارم.

– «خیلی دوسِت دارم»

– «مرسی عزیزم»

اما بیش‌تر عاشق او هستم. ما حرف‌های چشم‌هایمان را خوب می‌فهمیم. ما گاهی با نگاه حرف می‌زنیم. او به چشم‌های من نگاه می‌کند. موزیک مناسبی را از دستگاه پخش می‌کند و می‌رقصد. او در چشم‌های من می‌رقصد.

او نگران است که مبادا برای من تکراری شده باشد:

– «هر وقت ازم خسته شدی به خودم بگو»

و او نمی‌داند که تکرارِ زیبایی هم خوب است. مثل تکرار یک ترانه‌ی خاطره انگیز که آدم حتا از زمزمه کردن‌ صدباره‌اش هم لذت می‌برد. او همیشه چیز تازه‌یی برای رو کردن دارد. او روی تخت‌خوابمان شبیه بدکاره‌هاست و در آشپزخانه آشپز فوق‌العاده‌یی‌ست. او در سینما مثل بدکاره‌ها نیست و یا در آشپزخانه مثل یک خیاطِ خوب. همه‌چیز او سرِ جای خود، به موقع و در حد کمال است. من هم با او همان‌طور برخورد می‌کنم. حتا یک شب برای کاری که می‌خواستم انجام دهم و او چندان مایل به آن نبود او را خریدم. برای یک شب کرایه‌اش کردم؛ و او مثل بدکاره‌ها روی تخت‌خواب آن‌طور که می‌خواستم مالِ من بود. من به او گفتم:

– «هرزه‌ی کثیف»

او حرفی نزد. به او گفتم:

– «دخلِ‌تو می‌یارم»

و او گفت:

– «دخلمو بیار»

– «پول‌ت رو گرفتی! زود باش»

زیرِ گوشش سیلی ملایمی زدم. نمی‌خندیدم. او سریع دست به کار شد. او مثل زن‌های «هرجایی» شده بود. من به کشف یک زنِ «هرجایی» نیاز داشتم.

کارمان که تمام شد کمی میوه خوردیم. من به او گفتم:

– «خیلی دوسِت دارم»

و او با دهان پر گفت:

– «من هم دوسِت دارم»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.